Jak się przygotować na dzień przeprowadzki?

przeprowadzki katowiceNa dzień, kiedy jesteście umówieni z firmą przeprowadzkową, sprawdźcie warunki dojazdu do budynku. Warto uprzedzić sąsiadów o całej operacji, zawsze mogą też pomóc w miarę potrzeby. Przygotujcie trasę od planowanego miejsca postoju samochodu, przez bramę, klatkę schodową, aż do drzwi mieszkania (np. prosząc sąsiadów o czasowe schowanie u siebie rzeczy z korytarza). Należy sprawdzić, czy wszystkie rzeczy są odpowiednio popakowane, zabezpieczone i opisane. Warto sporządzić plan wynoszenia kolejnych elementów i odpowiednio do niego je ułożyć w mieszkaniu.
Przenosiny mogą zająć cały dzień (a nawet dłużej), dlatego trzeba się przygotować na długi czas bez odpoczynku i wyspać się wcześniej. Transportem mebli w Katowicach jesteśmy gotowi zająć się sami ze względu na krótki dystans, przeprowadzki na dłuższą odległość wymagają nieco innego trybu pracy. Oczywiście o wszystkim Państwa poinformujemy, ustalając szczegóły przeprowadzki.

Jak posegregować rzeczy do przeprowadzki?

Podstawowy podział przebiega oczywiście według pomieszczeń. Potem warto pakować razem rzeczy do siebie podobne, np. bibeloty czy książki. W przypadku życzenia zupełnego odtworzenia układu mieszkania w nowym lokalu warto popakować rzeczy z jednego mebla, np. książki z jednego regału razem, uprzednio robiąc zdjęcia pokazujące układ ich rozłożenia. Dzięki temu po złożeniu mebla będziemy w stanie odpowiednio umieścić na nim przedmioty. Rzeczy można też zebrać razem, jeśli wymagają podobnego zabezpieczenia, czy to tylko zapakowania do pudełka, czy zamortyzowania za pomocą waty, styropianu lub folii.
Trans Glob zapewnia pomoc przy pakowaniu oraz potrzebne do tego środki: kartony, skrzynki.

Jak pakować rzeczy?

przeprowadzki katowiceKażdy rodzaj przedmiotu wymaga innego rodzaju zapakowania. Należy brać pod uwagę takie czynniki jak wielkość, kształt i trwałość. Oczywiście warto podobne rzeczy pakować razem. Pozwala to oszczędzić na zabezpieczeniach. Można stosować bardzo różne rzeczy: watę, folię bąbelkową, zwykłą folię, elementy styropianu, karton i drewniane pudełka. W przypadku transportu mebli (zwłaszcza dużych) warto pomyśleć o rozkręceniu mebla, zabezpieczeniu części osobno i ponownym zmontowaniu na miejscu.
Przy każdym zleceniu sami pakujemy albo przynajmniej sprawdzamy stan zapakowania rzeczy, ponieważ naszym priorytetem jest bezpieczna przeprowadzka. Katowice znają naszą rzetelność i troskę o bezpieczeństwo!

Jak zabezpieczyć meble, a jak małe, delikatne przedmioty?

Meble można zabezpieczyć jako całość albo rozebrać na części, wtedy zabezpiecza się odpowiednio każdą oddzielnie, pakując je w folie, kartony i inne, Zabezpieczenie mebla jako całości, jak i jego transport oszczędza czasu na demontaż i ponowny montaż, ale z drugiej strony utrudnia przenoszenie i wymaga więcej energii.

Jak najlepiej przetransportować dobytek?

likwidacja mieszkania katowiceOczywiście najlepiej (niemal przy każdej odległości) zamówić samochód ciężarowy, który wszystko może zabrać na kilka razy, a często i od razu. Przy większej ilości rzeczy do przeniesienia nie wystarczy znajomy z samochodem ani nawet ich grupa. Warto wtedy wynająć całą ekipę tragarzy ze stolarzem i innymi specjalistami, którzy zajmą się profesjonalnym zabezpieczeniem i przetransportowaniem rzeczy. O wiele szybciej i pewniej pójdzie im również likwidacja mieszkań. Wokół Katowic wykonaliśmy wiele różnych zleceń.